Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1043039 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1340 dnia: Luty 11, 2010, 16:33:17 pm »
Misokyaa,  Ciapusia uzywa i opisala go chyba na watku swoich króli.
SylwiaG

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1341 dnia: Luty 11, 2010, 16:47:40 pm »
sylwiaG, no tak tylko właśnie ja tam znalazłam tylko, że ładnie pachnie i jest bez zbożowy, a że nie znam się aż tak to chciałam spytać czy bez zbożowy jest faktycznie lepszy od zbożowego.

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1342 dnia: Luty 11, 2010, 20:54:27 pm »
Misokyaa a Twoje króle nie są na diecie bezgranulatowej ?? :)

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1343 dnia: Luty 11, 2010, 22:18:18 pm »
alana, są ale od soboty będę miała tymczasowicza i muszę zrobić zamówienie, bo u nas granulatu brak i zastanawiam się czy jak ten granulat jest dobry to go nie pomieszać z OXBOW. Albo sam OXBOW, ale czekam aż ktoś mi powie co jest lepszym wyjściem.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1344 dnia: Luty 11, 2010, 22:23:03 pm »
Bez zbożowy jest lepszy od zbożowego.
SylwiaG

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1345 dnia: Luty 11, 2010, 22:28:22 pm »
sylwiaG, też tak myślę, ale dlaczego w takim razie wszyscy mówią, że najlepszy na polskim rynku jest OXBOW  :hmmm

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1346 dnia: Luty 11, 2010, 22:43:48 pm »
U mnie nawet bracia wielcy miłośnicy granulatu krzywią się na Oxbowa,do tego stopnia,że nalali do miski z nim,co nigdy im się nie zdarzało,Wildlife jadły,ale bez entuzjazmu,Grainless JR Farm i Bunny Gruner Traum jada Baruś,a szczypie Hela,natomiast cała piątka rzuca się na CC (choć ostatnio Duszek samorzutnie przeszedł na żywienie bezgranulatowe,ale ma pewne problemy jelitowe,więc pewnie dlatego).

Nuna

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1347 dnia: Luty 11, 2010, 22:47:40 pm »
Ja nie :)
Ale moge Ci powiedziec dlaczego jest uwazany za najlepszy, bo ma najwieksza ilosc wlokna.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1348 dnia: Luty 11, 2010, 23:07:14 pm »
Rozumiem, ale spytam tak dla pewności, bo nie chce tymczasowicza na bez granulatową przerzucać - kupić bez zbożowy i dawkować go tak samo jak normalny?

Nuna

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1349 dnia: Luty 12, 2010, 09:46:18 am »
Tak, mozesz kupic ten Ciapusiowy, jest zrobiony z ziol, jesli sie przymknie oko na bob.

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1350 dnia: Luty 12, 2010, 11:35:35 am »
Cytat: "Misokyaa"
dlaczego w takim razie wszyscy mówią, że najlepszy na polskim rynku jest OXBOW  :hmmm


ja się z tym, podobnie jak Nuna, nie zgadzam. Fakt, że ma najwięcej włókna, ale skład wcale nie jest najlepszy. I nie mówię o całej firmie OXBOW, a o granulacie.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1351 dnia: Luty 12, 2010, 11:47:35 am »
Nuna, alana, dziękuję  :przytul
Teraz czekam aż na konto matuli wpłyną pieniądze, bo zakupy muszę zrobić niemałe.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1352 dnia: Luty 13, 2010, 07:56:41 am »
Po raz pierwszy widze ze Peppar nie je swojego ukochanego cc  :oh: ale przyczyna jest na 100% to ze od paru dni dostaje wiecej (znanych jemu i powoli wprowadzanych) warzyw: marchew, cykoria (swoja droga nie myslalam ze tak trudno bedzie dostac w szwecji cykorie  :co_jest prawie nie dostepna...) ukochane brokuly, salata rzymska, pietruszka, koperek i czasami papryka (srednio pasuje). Chyba Peppar chce zebysmy mogli oszczedzic na cc  :lol

nuka

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1353 dnia: Luty 13, 2010, 08:06:47 am »
tusiatko_1987, to jesteście na najlepszej drodze przejścia na dietę bezgranulatową  :jupi

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1354 dnia: Luty 13, 2010, 08:44:31 am »
Cytat: "nuka"
tusiatko_1987, to jesteście na najlepszej drodze przejścia na dietę bezgranulatową  :jupi

2,5 kg cc jest dla mnie zamowione od prawie 2 tyg. ma przyjsc jakos na poczatku nowego tygodnia  :oh: . musze wiecej poczytac o tej bez granulatu

nuka

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1355 dnia: Luty 13, 2010, 08:45:40 am »
jest cały wątek u nas na forum i Nuna wszystko pieknie opisała na miniaturce :)

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1356 dnia: Luty 16, 2010, 13:58:14 pm »
Czym się różni CuniPro od CuniComplete? CuniPro wychodzi dużo taniej, więc nazwa jest chyba zwodnicza?

Przejrzałam kilka stron wątku i znalazłam informację, że CP jest mniej wydajne, czy oprócz tego są jakieś różnice? Bo nawet, gdybym miała podawać o 1/2 więcej CP niż CC, to i tak byłoby opłacalne.


-::Edycja::-
Znalazłam odpowiedni wątek, ale szczerze mówiąc dalej nie mam pojęcia czy podawać CC czy CP. No nic, będę musiała sama przetestować.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1357 dnia: Luty 17, 2010, 11:29:17 am »
Cytat: "Blacky"
Czym się różni CuniPro od CuniComplete? CuniPro wychodzi dużo taniej, więc nazwa jest chyba zwodnicza?

Przejrzałam kilka stron wątku i znalazłam informację, że CP jest mniej wydajne, czy oprócz tego są jakieś różnice? Bo nawet, gdybym miała podawać o 1/2 więcej CP niż CC, to i tak byłoby opłacalne.


-::Edycja::-
Znalazłam odpowiedni wątek, ale szczerze mówiąc dalej nie mam pojęcia czy podawać CC czy CP. No nic, będę musiała sama przetestować.


Czasami wybór jest bardzo prosty... mój Groszek je Cuni Complete, a Cuni Pro nie ruszy. Cuni Complete to lekkie dużo kolorowe pałeczki, a Cuni Pro to tradycyjny pokarm - małe zielone pałeczki. Skład też się troszkę chyba różni.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1358 dnia: Luty 17, 2010, 11:48:18 am »
Cytuj
Blacky napisał/a:
Czym się różni CuniPro od CuniComplete? CuniPro wychodzi dużo taniej, więc nazwa jest chyba zwodnicza?

Przejrzałam kilka stron wątku i znalazłam informację, że CP jest mniej wydajne, czy oprócz tego są jakieś różnice? Bo nawet, gdybym miała podawać o 1/2 więcej CP niż CC, to i tak byłoby opłacalne.


-::Edycja::-
Znalazłam odpowiedni wątek, ale szczerze mówiąc dalej nie mam pojęcia czy podawać CC czy CP. No nic, będę musiała sama przetestować.


Czasami wybór jest bardzo prosty... mój Groszek je Cuni Complete, a Cuni Pro nie ruszy. Cuni Complete to lekkie dużo kolorowe pałeczki, a Cuni Pro to tradycyjny pokarm - małe zielone pałeczki. Skład też się troszkę chyba różni.


Cuni Pro to duże pałki połączone jakby podwójne.  0.5 Kg CC i 1Kg CP to ta sama ilość karmy.  Jeśli chodzi o skład to bardzo podobnmy. Moje jedzą CP,ale nast razem zamówię także CC.
SylwiaG

Shell

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1359 dnia: Luty 20, 2010, 22:51:10 pm »
Czy ktoś z Was zna Chudleys Rabbit Royale ?



Analiza
Białko: 12.0%
Tłuszcz: 2.5%
Włókna: 14.0%
Popiół 6.0%
Witamina A 10.000 iu/kg
Witamina D3 1.000 iu/kg
Witamina E 50 mg/kg
Miedź 20 mg/kg

Skład:
Trawa, pszenica, otręby z owsa, jęczmień, owies. kukurydza, lucerna, otręby z pszenicy, obrane nasiona soi, marchew, groszek (min. 6% wszystkich warzyw), glukoza, słoma, dwusiarczan wapnia, nagietek, olej sojowy, mannano-oligosacharydy, mięta, pokrzywa (min. 2% wszystkich ziół), ekstrakt z czarnej porzeczki, kurkuma (min 30% całej paszy), przeciwutleniacze: mieszanina tokoferoli, witamina C oraz ekstrakt z rumianku.



Karmę kupiłam na próbę, pachnie cudownie. Króliki są zachwycone i ładnie mi na niej chudną (miałam problem z utrzymaniem wagi do 2kg u samca), no więc u mnie ta karma ma plusa ale nie jest to ani granulat ani mieszanka. To karma w postaci muesli - są w niej zioła. Czy poznam Wasze opinię?