Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1043047 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline akasha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1320 dnia: Luty 04, 2010, 19:20:27 pm »
Jeśli chodzi o tymczasowe wycofanie Wildlife'a, spowodowane jest to podobno całą partią karmy, która miała "problem" z datą ważności - po tym jak zamówiłam to jedzonko, zorientowałam się, że data ważności jest przebijana i zreklamowałam ją. Otrzymałam od sprzedawcy zwrot gotówki i informacje o tymczasowym, a nawet stałym wycofaniu pokarmu z dystrybucji. Nic więcej na razie nie wiadomo. Też żałuję, bo granulat smakował moim potworom, a tych opisywanych wyżej "niespodzianek" nigdy w nim nie znalazłam.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1321 dnia: Luty 04, 2010, 19:51:50 pm »
jpuasz,  tylko dlaczego,te Deli nature,jest tak tanie ??

http://www.planeta-zoo.pl/herbal-farm-chleb-swietojanski-220g-p-4318.html oh..
SylwiaG

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1322 dnia: Luty 04, 2010, 20:33:10 pm »
sylwiaG, chleb świętojański jest niezdrowy dla królików.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1323 dnia: Luty 04, 2010, 21:02:23 pm »
Wataha,  :>    to 'oh' właśnie to oznaczało .. ,żałuję ,że sklepy nie zwracają uwagi na to,co sprzedają.
SylwiaG

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1324 dnia: Luty 05, 2010, 11:56:19 am »
Sylwia takie tanie? Cena taka sama jak Wildlife. Deli Nature 5,50 za kg czyli 11 za 2 kg. Wildlife chyba coś koło 12 za paczkę 2kg.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1325 dnia: Luty 05, 2010, 15:47:22 pm »
No tak Jpuasz, ja placilam kiedy 14 zł za wildlife.. tani w porównaniu z innymi karmami,prawda :)  Kupuję CP -które tez nie jest aż tak drogie,a jednak 2x drozsze.
SylwiaG

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1326 dnia: Luty 05, 2010, 15:49:29 pm »
no cóż może i faktycznie wygląda to tak, jakby CP nie było drogie, ale jest za to ciężkie i wcale nie wychodzi dużo taniej niż CC :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1327 dnia: Luty 05, 2010, 16:50:19 pm »
Ale chyba na to samo wyjdzie? CC to malutkie pałeczki i dam ich 2 razy tyle co CP,dobrze kojarzę ??
SylwiaG

Offline Ayertienna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1328 dnia: Luty 05, 2010, 17:21:46 pm »
hmm to może ja jednak daję za mało - skoro CC jest lżejsze niż CP, a CP dawałabym 2 łyzki x 2 (rośniemy!), to CC mam dawać 4?
Dziwne trochę.
Znaczy, moje ucho dostaje 20g dziennie, drugie ucho tyleż, czyli uszol ma 40g CC dziennie i stale się z myślami biję, czy zwierza nie głodzę..

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1329 dnia: Luty 05, 2010, 19:14:37 pm »
a w jakim jest wieku ?? Dawki są podane na www.uszata.com ,jakie powinnaś dawac,w zależności od wieku króliczka.
SylwiaG

Offline Ayertienna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1330 dnia: Luty 05, 2010, 19:39:25 pm »
tam też są (z tego co widzę) dawki objętościowe, a nie masowe. To mi nic nie daje - ja mu daje w ilości łyżek dobrze (ale już nie w ilości filiżanek -- bo nie wiem, ile to jest filiżanka, ja mam filiżanki do espresso, capuccino i jakąś mega wielką rozmiarów donicy.. wzorzec jest dla mnie zagadką), ale skoro CP jest 2x cięższy od CC, to albo dając tyle samo CP co CC daje się za dużo CP albo za mało CC, si?
I ja nie wiem, które z powyższych jest zachodzi.
Chciałabym mieć ilość pokarmu w gramach dla 7-8 miesięcznego króla (jak pisałam, rośniemy!), a nie w szklankach, filiżankach, łyżkach czy pałeczkach ;)

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1331 dnia: Luty 06, 2010, 10:05:18 am »
Jak mam paczkę CP 1 kg to mi schodzi na miesiąc. A CC jedna paczka ma 500 gram, mi schodzą dwie CC w ciągu miesiąca. Ja nie patrzę na objętość tylko na masę.

Offline konopniczanka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Kobieta
    • HerstoriA
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1332 dnia: Luty 08, 2010, 12:12:45 pm »
moj krolik od niedawna je CP bo mam go dopiero niecale 2 miesiace i wczesniej jeszcze nie mialam rozpoznanego rynku. ale cos ostatnio widze, ze moja kroliczka zaczela puszczac gazy. smieszne to bo tak jej pupa podskakuje, a krolik czuje sie speszony, ale nie wiem czy to takie dobre. w kazdym razie staram sie jej dawac codziennie inne warzywo, fakt ze czasem jadla brukselek ale wtedy gazowala od razu.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1333 dnia: Luty 08, 2010, 12:14:42 pm »
Brukselki moga powodować wzdęcia. Przyzwyczaiłaś go do tych warzyw wcześniej stopniowo ? Do tych, które dajesz co dziennie(inne) ?
SylwiaG

Belle

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1334 dnia: Luty 08, 2010, 18:47:29 pm »
a ja chciałam zapytać czy ktoś z was podawał kiedys cuni nature re-balance? tu link do str http://www.versele-laga.com/Nutri/Nutrition/Pages/Products/index.jsp?lng=3&mkt=11963&fam=224&ani=5335&ran=20644&pro=20669 wiem, ze za mało włokna i duzo białka, ale zaraz tlumacze skad zainteresowanie tym produktem. mamy z Czesławkim CC ale pytalam w zaprzyjaznionym zoologu o te pasty, ktore sie podaje zeby usunac nadmiar sierci z przewodu. i pan mi powiedzial, ze wielokrotnie slyszal od weterynarzy, ze nikt nie stwierdzil naukowo, zeby te pasty ktore rozpuszczaja siersc kota rozpuszczaly rowniez sierc krolika, ktora jest inaczej "zbudowana". dlatego poradzil mi zakup własnie tego cuni, ktory niby ma cos co pomaga trawic. pan zaproponowal, zeby podawac co jakis czas lyzke lub ogolnie mieszac z CC od czasu do czasu. co o tym sadzicie?? teraz jeszcze chcialabym sie podzielic a propos podawania kiwi i siemienia lnianego ( w tym samym celu). siemie u nas odpada jako preparat do stosowania dlugofalowego bo zawiera zbyt duzo Ca, a co do kiwi, to rozmawialam z 3 weterynarzami w ost czasie i wszyscy powiedzieli ze nie powinno sie uszolom podawac wlasnie tego typu owocow, ze zbyt kwaśne jak cytrusy. co sadzicie?? jakies opinie?

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1335 dnia: Luty 08, 2010, 21:52:25 pm »
W opisie CC jest napisane :anti hairball" również.Ja daję Duszkowi na wszelki wypadek ok 5 ml soku z ananasa dziennie i narazie odpukać jest OK.Kiedyś dawałam codziennie 1cm pasty odkłaczającej (królik linieje bez przerwy cały rok),a mimo to miał zator.Można też kupić len mielony podwójnie odtłuszczony i posypać jedzenie- może się skusi,jak nie to siłą do pysia,chociaż wet mówił,że zarówno kiwi,jak i ananas są za słabe by rozpuścić kule włosowe,polecał natomiast Robohan H - preparat witaminowy dla zwierząt futerkowych.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1336 dnia: Luty 08, 2010, 22:03:04 pm »
Wskazania:
Preparat znacznie poprawia ogólną kondycję zwierzęcia, pomaga w osiągnięciu silnej i wyrównanej grupy. Wskazane jest także podawanie Roboranu celem zagwarantowania prawidłowej pigmentacji oraz nadania połysku sierści. Zaleca się stosowanie preparatu we wszystkich przypadkach chorób skóry, przy siwieniu i wypadaniu sierści, a także po przebytych zabiegach w okresie rekonwalescencji.

Na co konkretnie wet to polecił? Bo nie pisze nic o rozpuszczaniu włosa itp.
SylwiaG

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1337 dnia: Luty 08, 2010, 22:04:09 pm »
Na szybsze linienie.

Belle

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1338 dnia: Luty 09, 2010, 13:48:57 pm »
no własnie, tak jak pisalam: nikt nie stwierdzil zeby te pasty powodowaly rozpuszczanie wlosow, wiec moze stad ten zator :(co do tego lnu to tak jak pisalam wyzej: odtluszczenie nic nie da na wysokosc zawartosc wapnia. o robohan h nie slyszalam. wniosek chyba taki, ze trzeba wszystkiego po trochu i liczyc na cud. aha, odkrylam "odklaczajace" dzialanie tego cuni nature re-balance: zawiera siemie lnian :>

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1339 dnia: Luty 11, 2010, 16:22:46 pm »
Czy ktokolwiek używa grainless complete i jak się na niego zapatrujecie?