Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1043050 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

marcia18

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1260 dnia: Styczeń 11, 2010, 22:10:16 pm »
ja swojemu królikowi kupuje granulat z Vitapola... mały go uwielbia.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1261 dnia: Styczeń 11, 2010, 23:12:17 pm »
marcia vitapol nie jest zbyt rewelacyjną firmą...

Hubert chodzi o to, ze Cuni Nature, to jednak mieszanka. Czy króliki zjadają wszystko i to dokładnie wszystko? Nasz Pusiek wyjadał tylko te słodkie chrupki a to co wartościowe zostawiał. A w takiej sytuacji analiza ma się nijak do tego co króliczek faktycznie je. Poza tym w mieszance są ziarna, które mogą ranić królicze dziąsła i podniebienie i prowadzić nawet do ropni. Niby niewielka różnica, ale jednak.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

hubert33

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1262 dnia: Styczeń 11, 2010, 23:29:26 pm »
Cytat: "jpuasz"
marcia vitapol nie jest zbyt rewelacyjną firmą...

Hubert chodzi o to, ze Cuni Nature, to jednak mieszanka. Czy króliki zjadają wszystko i to dokładnie wszystko? Nasz Pusiek wyjadał tylko te słodkie chrupki a to co wartościowe zostawiał. A w takiej sytuacji analiza ma się nijak do tego co króliczek faktycznie je. Poza tym w mieszance są ziarna, które mogą ranić królicze dziąsła i podniebienie i prowadzić nawet do ropni. Niby niewielka różnica, ale jednak.


acha rozumiem, jeśli o ten fakt chodzi-to faktycznie lepiej granulat. otóż u mnie jest tak, że maluchy jedzą z tej samej miski co matka bowiem nie są jeszcze rozdzielone i to co im wsypie to zjada też matka i to co wsypywałem matce-małe podjadały. ale zjadają wszystko. co do granulatu-jak narazie zainteresowanie słabe ale myślę, że kwestia czasu.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1263 dnia: Styczeń 12, 2010, 23:07:14 pm »
Znane Wam to?
http://lupus.se/templates/group.asp?GroupGuid=702

dopiero co weszlo tutaj na rynek i nie wiem czy warto zmieniac z cc (ktory peppar uwielbia)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1264 dnia: Styczeń 12, 2010, 23:12:36 pm »
tusiatko_1987, ten granulat jest na rynku już od dawna. Moje uszy uwielbiały, tylko Marlonek jakiś wybredny jest i nie chce tego ruszać. Wspomniałam o tym już wcześniej, ale powtórzę. Moim zdaniem fajnie pachnie, nie jest najgorszy, godny polecenia.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1265 dnia: Styczeń 12, 2010, 23:18:24 pm »
Cytat: "Kitty27"
tusiatko_1987, ten granulat jest na rynku już od dawna. Moje uszy uwielbiały, tylko Marlonek jakiś wybredny jest i nie chce tego ruszać. Wspomniałam o tym już wcześniej, ale powtórzę. Moim zdaniem fajnie pachnie, nie jest najgorszy, godny polecenia.

No wlasnie potem po pl zaczelam szukac i macie go a u nas nie bylo cos, dopiero pare tyg temu po raz pierwszy sie polki z nim pojawily.

Nie bede chyba zmieniac jak pepar tak kocha cc i jak mi sie skonczy cc i zanim zamowi to daje inny granuklat i nie chce jesc.. tylko cc chce...

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1266 dnia: Styczeń 12, 2010, 23:19:22 pm »
Bośniak - dlatego, ja łamię CP :)

NATI te wszystkie info są na uszatej. Nie 'odcinaj' królika zupełnie od granulatu OD RAZU, bo u nas skonczyło się to problemami. Ograniczaj po prostu.
SylwiaG

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1267 dnia: Styczeń 12, 2010, 23:20:41 pm »
Mój Zorrus bardziej wolał granulat sensitive niz CC, inne uszole także, najpierw jedli sensitive, potem CC.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1268 dnia: Styczeń 12, 2010, 23:26:28 pm »
musze zerkac jak to cenowo wyglada bo cc drogo mi wychodzi :P ale co sie nie robi dla swoich ukochanych  :oh:

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1269 dnia: Styczeń 16, 2010, 00:18:13 am »
Nie wiem czy to mozna uznać za granulat, ale co o nim myślicie? Ja pierwsze słyszę... http://www.swiatkrolika.eu/grainless_complete-p103.html?swiatkrolika=012c415731ecd64d00ca81aa9b9297bc



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1270 dnia: Styczeń 17, 2010, 13:10:02 pm »
Dziewczyny, mam zapytanie - jaki granulat jest najmniej "tuczący" ?
Możecie podać jakieś trzy pozycje? (granulatów oczywiście :DD )

W kolejności od najlepszego pod względem diety?
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1271 dnia: Styczeń 17, 2010, 13:13:00 pm »
A nie lepiej zrezygnować w ogóle z granulatu?



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1272 dnia: Styczeń 17, 2010, 13:23:05 pm »
jpuasz, Moje piranie ne są przy kości, ale tak czytam forum i czytam i zastanawiam się , czy nie zmienić granulatu :)
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta

Nuna

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1274 dnia: Styczeń 21, 2010, 09:10:43 am »
Sa ok. bez ukrytych smieci, ale przeciez mozna samemu podac i buraka, i marchew, pokrzywe i rumianek i to swieze, a nie wysuszone i sprasowane :)

Pszczolkowa

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1275 dnia: Styczeń 23, 2010, 23:00:00 pm »
Kupiłam wczoraj CC po raz pierwszy, wcześniej kupowałam CP.
Te pałeczki w Cuni Complete są strasznie leciutkie w przeciwieństwie do tych z Cuni Pro i tak myślałam sobie i doszłam do wniosku, że łyżka CC nie równa się łyżce CP. Co myślicie? Wychodzi na to, że teraz przy łyżce CC będę tego granulatu podawać mniej, niż dotychczas. Wiem, dziwne pytania zadaje, ale mam skłonności do szczegółowego analizowania wszystkiego :P .

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1276 dnia: Styczeń 23, 2010, 23:42:29 pm »
2 łyżki CP sa o połowę cięższe niż 2 łyżki CC. Zważyłam :D Wydaje mi się, że to było tak:
2 łyżki CP - 30g
2 łyżki CC - 20g



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Daguchna

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1277 dnia: Styczeń 24, 2010, 00:35:37 am »
Pytanie za 100 punktów - czy w JG jest jakiś porządny sklep zoologiczny, gdzie można kupić granulat (z tych polecanych przez was)? Bo szukam, szukam i znaleźć nie mogę - chyba zostaje mi zamawianie przez Internet...

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1278 dnia: Styczeń 24, 2010, 15:47:38 pm »
Zawsze możesz zapytać sprzedawcy czy sprowadziłby ten granulat dla ciebie.

Offline Ayertienna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1279 dnia: Styczeń 25, 2010, 14:05:37 pm »
Witam :) Wreszcie zarejestrowałam się na forum, chociaż podczytuję Was już od kilku tygodni.
Mam 6miesięcznego królika, którego w zasadzie kończę przestawiać na granulat (w tej chwili je rano: łyżkę CC + łyżkę Cuni Nature Junior (dokończymy tak opakowanie i żegnamy się z tą mieszanką), wieczorem 2 łyżki CC. Oczywiście poza tym warzywa i trawka (wysiana z mieszanki na parapecie), nielimitowany dostęp do siana i wody (oraz rolki papieru toaletowego ;) ).

Mam dwa pytania w związku z granulatami:
1) Czy jest coś lepszego niż CC? To znaczy wiem, że jest Oxbow, ale czy on jest dużo lepszy i czy na polskim rynku da się dostać coś lepszego? Oglądałam ostatnio stronę http://www.burgesspetcare.co.uk/products/excel-feeding-plan-step-2.html i zastanawiam się, czy ta firma faktycznie jest taka fajna, a jeśli tak - to gdzie (=w jakim sklepie internetowym) można toto kupić?
2) Pytanie techniczne bardziej - czy u Was w sklepach zoologicznych też cena jest *1.5 w stosunku do cen z internetu? (Żwirek Hilton dla małych zwierząt, w internecie ok 12, w moim najbliższym zoologu 18; CP odpowiednio 11 i 16 zł, CC w 2.5 kg opakowaniach nie da się dostać, a 0.5kg kosztuje w zwykłym zoologu 18 zł, zamiast 11...)

Nie chcę śmiecić w wątku pytaniami nie na temat, ale korci mnie kupienie maleństwu Krok Crispy jak już odstawimy "typowe" mieszanki. Ot tak, łyżeczka dziennie do kuli smakuli, dla urozmaicenia menu.. Skład ma nienajgorszy (tu jest podany np) , a mój potworek i tak wyżera z mieszanek głównie te "granulatowe" kuleczki, taki z niego selective eater - więc myślałam, że może taki Krok by mu odpowiadał i jadłby wszystko, co wypadnie z kuli. Co o tym myślicie?