Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1043033 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1240 dnia: Styczeń 06, 2010, 13:44:40 pm »
Tak w CP są takie jakby łuski białe, niekiedy wychodza troszkę poza sprasowany  granulat
SylwiaG

Pszczolkowa

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1241 dnia: Styczeń 06, 2010, 16:34:14 pm »
Cytat: "jpuasz"
Pszczółkowa Cuni Pro nie zawiera ziaren, tylko nasiona, wygląda trochę inaczej, bo to takie dwie dość duże połączone pałeczki, no i ma mniej tłuszczu a więcej włókna. Zasadniczą różnicą jest cena - CP jest 2 razy droższe od CC. I to mnie też zastanawia skąd taka różnica w cenie. I ja uważam, że w CP jest więcej tanich zapychaczy i stąd różnica. Poza tym CP jest chyba cięższe niż CC no i moje rudzielce nie chcą jeść CP a na punkcie CC maja świra :)

Serdecznie Ci dziękuję za wyjaśnienie :). Mój uszol uwielbia CP, a CC jeszcze nie próbowaliśmy, ale następnym razem przetestujemy.

A co do wystających włókien to ja się nie spotkałam z takimi.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1242 dnia: Styczeń 06, 2010, 21:39:41 pm »
Może trzeba się przyjżec, jak od dłuzszego czasu kupuję CP  i zawsze jest takie coś.  Jedne są sprasowane na równą masę razem z granulatem , ale niekiedy wystaje. Jest twarde - jakby łuska z owsa.
SylwiaG

Bella

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1243 dnia: Styczeń 10, 2010, 21:50:56 pm »
Mam pytanie.
Gdzie w Łodzi jest jakiś porządny sklep w którym dostanę granulat  ??  Koło mnie na osiedlu, gdzie zawsze kupowałam jedzenie dla Lili granulaty przestali sprowadzać, bo ludzie wolą kupować mieszanki  :oh: .

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1244 dnia: Styczeń 10, 2010, 22:14:26 pm »
Bella, granulaty widzialm w tym zoologu w Manufakturze. Tylko ceny troche wysokie. Ja kupowalam tam jak mi sie skonczyl a nie mialam kasy na duze zamowienie przez internet.

Bella

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1245 dnia: Styczeń 10, 2010, 22:21:12 pm »
Dzisiaj właśnie byłam w Kakadu ((Manufaktura). CC nie było. Sprzedawczyni pokazywała mi inne granulaty, ale na moją kieszeń były za drogie. Zresztą nie chcę wydawać kasy na jakiś granulat, którego Lili nigdy nie jadła. Mała jest wybredna i możliwe, że nie będzie chciała go jeść.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1246 dnia: Styczeń 10, 2010, 22:25:56 pm »
No to nie wiem... W osiedlowych zoologach zazwyczaj nie maja CC, wiec tez odpada. A w zoonatura na Jana Pawla? W tym centrum Pasaz Lodzki. Moze tam beda mieli.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1247 dnia: Styczeń 11, 2010, 01:24:13 am »
nie, w zoonaturze w ogóle nie ma versele-lagi. Można kupić jeszcze w sklepie zoologicznym w Tesco na widzewie. I jeszcze tu: http://www.planeta-zoo.pl/. Można zamówić i odebrać osobiście. Nigdzie indziej nie widziałam :/ A w kakadu ogólnie jest, pewnie jak poszłaś akurat nie było.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

hubert33

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1248 dnia: Styczeń 11, 2010, 09:16:44 am »
ja karmię swoje 5 tygodniowe maluchy Versele-Laga Cuni Junior Nature 1kg nie jest tanie ale maluchy bardzo lubią ten pokarm i nie mają żadnych negatywnych oznak jakiejkolwiek nietolerancji i nieprzyswajalności tej karmy. Dostępna w Kakadu, chyba we wszystkich w Warszawie. Matkę i ojczulka małych karmię natomiast Versele-Laga Cuni Nature 1kg. Pozdrawiam

Viss

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1249 dnia: Styczeń 11, 2010, 09:28:17 am »
hubert33, powinieneś je karmić granulatem, a nie mieszanką. Mieszanki sa dla królików niezdrowe. Nie dość, że zawierają produkty, których króliki nie moga jeść, to jeszcze sa zbyt kaloryczne.

hubert33

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1250 dnia: Styczeń 11, 2010, 13:08:31 pm »
Cytat: "Viss"
hubert33, powinieneś je karmić granulatem, a nie mieszanką. Mieszanki sa dla królików niezdrowe. Nie dość, że zawierają produkty, których króliki nie moga jeść, to jeszcze sa zbyt kaloryczne.


ok, właśnie mi się skończyła karma więc zakupię znowu granulat, choć... małe jak na początku im podawałem właśnie granulat wcale nie chciały go jeść :/ dlatego go odstawiłem i zjadły je starsze króle choć... też bardzo niechętnie.

to jakie polecacie z Verse-Laga dla maluchów albo innej firmy, czy Versele-Laga Cuni Pro - może być?
czy coś dodatkowo im zakupić?
może jakieś suszki albo gałązki?

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1251 dnia: Styczeń 11, 2010, 13:30:18 pm »
Cuni Pro może być, ale moim zdaniem lepszy Cuni Complete. Maluszki mogą też polubić Wildlife, bo ma malutkie pałeczki, które łatwo się mieszczą w małej króliczej buzi :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

hubert33

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1252 dnia: Styczeń 11, 2010, 13:42:58 pm »
Cytat: "bosniak"
Cuni Pro może być, ale moim zdaniem lepszy Cuni Complete. Maluszki mogą też polubić Wildlife, bo ma malutkie pałeczki, które łatwo się mieszczą w małej króliczej buzi :)


ok dziękuję serdecznie za wskazówki, zakupię i zobaczymy.

wiki

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1253 dnia: Styczeń 11, 2010, 13:48:49 pm »
Cytat: "bosniak"
moim zdaniem lepszy Cuni Complete

Tak. Amber bardzo lubi go wcinać :)

nati

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1254 dnia: Styczeń 11, 2010, 14:13:30 pm »
Mam pytanko, typowe dla laika :D Od kiedy ograniczyć ilość granulatu? Pytam bo już musiałam to zrobić.. Mała od jakiegoś czasu mogłaby tylko granulat wcinać, nic poza tym. Trzeba było to opanować, bo sianka nic nie ubywało o.O
Dodatkowo zaczynam się poważnie zastanawiać czy nie zrezygnować z granulatu zupełnie. Bo wygląda na to, że to uzależnia, jeśli nie wszystkie króle to niektóre tak.

wiki

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1255 dnia: Styczeń 11, 2010, 14:19:20 pm »
Nie no spokojnie. Jedynie troszeczkę. Mój królik, mojej koleżanki i mój poprzedni królik też tak miał. Ile ma twój kicaj? To też od tego zależy.

nati

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1256 dnia: Styczeń 11, 2010, 14:37:51 pm »
No nie całe 4 miesiące.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1257 dnia: Styczeń 11, 2010, 14:44:01 pm »
Z powodzeniem możesz ograniczać granulat.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1258 dnia: Styczeń 11, 2010, 15:35:22 pm »
Nati tylko pamiętaj, że króliczek rośnie, także jak chcesz zrezygnować z granulatu, to musisz mu zapewnić coś innego (warzywa zioła itp). My zmniejszyliśmy Puśkowi ilość z 4 łyżek na 2 łyżki dziennie jakoś we wrześni/październiku czyli miał powiedzmy 6 miesięcy. Przestał rosnąć "wzdłuż" a zaczął wszerz, więc trzeba było ograniczyć. No i tak jakos od Października cały czas waży 1,5 kg i jest dobrze :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

hubert33

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1259 dnia: Styczeń 11, 2010, 20:33:57 pm »
zakupiłem maluchom Cuni Complete, podchodzą do niego bardzo nieufnie jak narazie heh ale... sprawdziłem składniki i zawartość z Versele-Laga Cuni Nature i przyznam, że praktycznie zawartość bardzo niewiele się różni, tylko inna postać karmy. No ale zobaczymy. Kupiłem też suszki: babke lancetowatą, mlecz, poziomke, nagietek, mlecz. Oczywiście po małej porcji na posmakowanie i wypróbowanie, co im będzie smakowało.
Dziękuję bosniak za porady i za wszystko! Szacunek!