Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1043041 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1180 dnia: Grudzień 02, 2009, 23:45:22 pm »
Macie jakis link do tego Cliffi?

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1181 dnia: Grudzień 02, 2009, 23:52:35 pm »
http://animalia.pl/produkt,16099,656,Cliffi_Pippo_Physiologic.html

ileś stron wcześniej Bośniak o nim pisała, w szukajce wpisz, powinno wyskoczyć
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1182 dnia: Grudzień 03, 2009, 00:06:09 am »
Dzieki. Zapytalam z lenistwa  :icon_redface
Fajny produkt. Jak bede w domu, to kupie Jozce. My na razie mamy zapas Burgessa wymieszanego z Oxbow. Ona pozera wszystko jak leci ;)
Ale ten Cliffi na pewno zdrowszy bedzie, bardziej naturalny. Moze za pare miesiecy sprobujemy ;)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1183 dnia: Grudzień 05, 2009, 23:10:31 pm »
Ale ja sie teraz musze natrudzic zeby kupic cuni complete. moj zoologiczny czasami sprowadzi a czasami nie.. i potem musze dawac zwykly granulat zanim dojdzie jego ukochany (cc) i wcale nie jest zadowolony  :oh:

Offline Laura(ent)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1184 dnia: Grudzień 09, 2009, 16:27:13 pm »
Nemoslaw je Beaphar Care + dla królików, sklep internetowy przyslal mi przez pomylke Beaphar Care + dla mlodych królików, czy jesli wymieszam Beaphar Care + dla królików duzokilowe opakowanie z 250g juniora i tak bede karmic Nemulca, to mu sie krzywda stanie?
moze glupie pytanie, ale better safe than sorry :)

Griffe

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1185 dnia: Grudzień 09, 2009, 20:33:05 pm »
Nic mu się nie stanie, pewnie jest trochę bardziej kaloryczna ale się uszatek nie otruje :)

Nuna

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1186 dnia: Grudzień 18, 2009, 13:20:33 pm »
Bardzo dobry artykul na temat produkcji granulatow i ekstrudatow (to sie dodaje tez do granulatow i do snacow, ciasteczek, kolb) wprawdzie skierowana do opiekunow chomikow, ale technologia jest taka sama dla wszystkich zwierzat:
http://www.artykuly.e-chomik.eu/a25.php
Maly cytat, ktory na pewno zostanie przeoczony lub niegodny uwagi:
"Jest to niedroga technologia, która pozwala różnym producentom na wykorzystanie niestety i ubocznych produktów swoich wyrobów."

Czyli to co glosze od lat...
Dodam jeszcze, ze krolik tez jest zwierzeciem , ktory selekcjonuje, nie zjada wszystkiego jak leci tylko wybiera lepsze zdzbla, potrzebne ziola itd. oczywiscie w warunkach domowych trudno to zauwazyc, najwyzej po rozrzuconym sianie.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1187 dnia: Grudzień 19, 2009, 11:05:30 am »
Do ludzi z Dębicy, jakby się takowi znaleźli:

Dobre granulaty możecie kupić ~

Versele-Laga zoologik na górze Carrefoura
Wildlife zoologik przy ul. cmentarnej


Offline Kate

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1188 dnia: Grudzień 21, 2009, 01:32:47 am »
Nie chciałam zakładać  nowego tematu więc piszę tu.
Czy można podać granulat królikowi z 2 tyg datą ważności? W schronisku w Gdyni są obecnie 2 króliczki. Kupiłam na animalii granulat Wildlife, ale gdy go otrzymałam, okazało się, że ważny jest tylko do 8 stycznia 2010r. Jak go zamawiałam, w schronisku był tylko jeden króliczek, więc doszłam do wniosku, że jeden królik w życiu nie zje 2kg karmy w tak krótkim czasie. Więc zaniosłam tylko paczuszkę 500g Cuni Complete i sianko, ale na miejscu okazało się, że są już 2 króliki (w dodatku ten drugi to królik hodowlany). Niestety karmione mieszanką najgorszą z najgorszych czyli Meganem. Paczka 500g dla dwóch, dość dużych króli, to tak jak nic. Początkowo chciałam zwrócić tego Wildlife do sklepu, ale może jednak można byłoby podać go tym królikom? Czy taki granulat im nie zaszkodzi?

Ja nigdy nie kupowałam tego granulatu mojej Zuzi
  • więc nawet nie wiem, jak on wygląda, jak pachnie i jak zwierzaki na niego reagują... Czy Wildlife faktycznie jest dość  dobry?

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1189 dnia: Grudzień 21, 2009, 01:47:24 am »
Cytat: "Kate"


Ja nigdy nie kupowałam tego granulatu mojej Zuzi
  • więc nawet nie wiem, jak on wygląda, jak pachnie i jak zwierzaki na niego reagują... Czy Wildlife faktycznie jest dość  dobry?
Marlonek uwielbia ten granulat, bardziej niż Cuni Pro i Cuni Complete.

Nuna

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1190 dnia: Grudzień 21, 2009, 09:12:21 am »
Moga jesc, nic sie nie stanie, witaminy najwyzej straca na jakosci, zwlaszcza wit. c

Offline Tamcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 484
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1191 dnia: Grudzień 21, 2009, 09:15:59 am »
Koki zajada Wildlife aż jej sie uszy trzęsą,a Cuni Pro nie chciała :( W kwestii daty ważności,to myślę,że mogą jeść-podejrzewam,że i tak będzie to zdrowsze niż Megan  :oh:

Offline Kate

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1192 dnia: Grudzień 21, 2009, 14:00:00 pm »
To dobrze, że mogą jeść :) Zaniosłam im dzisiaj tego Wildlifa. Też mi się wydaje, że taki Wildlife (z kończącą się datą ważności) będzie lepszy niż Megan :icon_rolleyes
Wiecie, że te króliki już prawie wszystko zjadły od wczoraj? Panie opiekujący się nimi dają im tego jedzenia bez ograniczeń, a miski mają wypełnione po brzegi... żeby te miseczki miały chociaż mniejszą pojemność, ale to wielkie michy, takie jak dla psów. Jeden królik, który dłużej przebywa w schronisku jest już moim zdaniem za tłusty. Dałam tym Paniom adresy 2 stron - SPK i Uszatej. Obiecały, że zajrzą.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1193 dnia: Grudzień 21, 2009, 23:27:13 pm »
Kate myślę, że lepiej im powiedzieć, żeby dołozyły sianka a granulat do miski tylko raz dziennie wieczorem i w ciągu dnia nie dokładać. Bo mam wątpliwości czy będą miały czas żeby poczytać no i czy będą o tym pamiętały.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1194 dnia: Grudzień 22, 2009, 12:22:32 pm »
już pewnie wiecie, ze na swiatkrolika.eu dostępny już jest Oxbow, granulat z 25-29% zawartością włókna !! Wkleję skład granulatu (nie procentowy) czyli z czego jest złożony i proszę o opinię czy wszystko jest "naturalne". Skopiowane ze strony producenta:
 
Składniki
Tymotka Mąka sojowa kadłuby, pszenne, śruty, sojowa Mąka Cukier trzcinowy melasa, sól, wapień, Kultury drożdży (Saccharomyces cerevisiae), witamina A, witamina D3, witamina E (tokoferol), witamina C Uzupełnienie (kwas askorbinowy), krzemionka koloidalna, Menadion sodu wodorosiarczyn Complex (witamina K), ryboflawina, niacyna, witamina B12, kwas pantotenowy, biotyna, tiamina, chlorek choliny, DLMethionine, Pyrodoxine Hydrochloride, kwas foliowy, selenian sodu, Siarczan magnezu, siarczan żelaza, węglan kobaltu , tlenku manganu, tlenek cynku, Siarczan cynku, miedzi Sulfate, Mineral Oil, jodek wapnia, chlorek potasu

Viss

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1195 dnia: Grudzień 22, 2009, 12:27:15 pm »
Cukier trzcinowy i sojowe półprodukty nie sa potrzebne w karmie. Niestety większość je posiada.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1196 dnia: Grudzień 22, 2009, 13:09:18 pm »
a wie ktoś ile Oxbow ma tłuszczu?



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Nuna

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1197 dnia: Grudzień 22, 2009, 13:36:13 pm »
Cukier trzcinowy i melasa to poprostu cukier i odpady z produkcji cukru  w 50 % to czysty cukier o ile dobrze pamietam.Maka sojowa, kadluby pszenne i sruty to tez odpady.
Sugerujecie sie wysokim wloknem, a to nie wszystko :(

juti

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1198 dnia: Grudzień 22, 2009, 14:05:20 pm »
Bastuś uwielbia Cuni Nature. Jak był bobasem to  Cuni Junior. Inne karmy mu nie podeszły. Jadł je, ale bez tej radości jak wyżej wymienione.

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1199 dnia: Grudzień 22, 2009, 14:35:13 pm »
Cytat: "jpuasz"
a wie ktoś ile Oxbow ma tłuszczu?


podobno 1,5 % (wyczytane na stronie producenta)

[ Dodano: Wto Gru 22, 2009 2:37 pm ]
Cytat: "Nuna"

Sugerujecie sie wysokim wloknem, a to nie wszystko :(


dlatego też pytałam