Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1044406 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nuna

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1160 dnia: Listopad 23, 2009, 21:33:38 pm »
Tak to samo pisza niemieccy kupujacy. I to obojetnie czy opiekunowie kanarkow, krolikow czy gryzoni. Poza tym ta firma dodaje do wszystkiego cukier, oczywiscie zawoalowany np. pod postacia "sznycli z buraka cukrowego", trzciny cukrowej czy miodu. Maja w nosie, ze to nie zdrowe, wazne, ze smakuje zwierzakowi, a wlasciciel widzac to kupuje znowu.
Juz nie mowiac o produkowaniu takich rzeczy jak ciastek, dropsow, biszkoptow, kolb, cukierkow, lizakow itd. lsniacych od cukru i kolorowych od farb spozywczych. Nawet siano to drozsze jest podejrzanie zielone, bo te tansze brazowo-szare i cienkie jak z trawnika , a nie laki. Ale interes kwitnie, a co tam.

Bella

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1161 dnia: Listopad 24, 2009, 22:35:11 pm »
Dzięki za odpowiedzi. Będę kupowała inną karmę  !!

Griffe

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1162 dnia: Listopad 29, 2009, 17:10:30 pm »
Smok został kupiony wraz z Beapharem Care + dla małych, taką karmę jadł od początku. Mieszam mu trochę z VL i nawet schodzi, ale Beaphar zjada dużo chętniej.

Natomiast Cuni PRO jest nie do zjedzenia, jakos mu zupełnie nie podchodzi...

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1163 dnia: Listopad 29, 2009, 17:48:32 pm »
Griffe, a sprobowalas Cuni Complete albo Wildlife?

Griffe

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1164 dnia: Listopad 29, 2009, 19:12:15 pm »
Jeszcze nie, mam Smoka dopiero od 2 tygodni ;) to maluch jest, chociaż bardzo szybko rośnie to ma dopiero 3 miesiące.

Cziko jadł Cuni Complete i rożne kombinacje firmy VL i Prestige, sam zwykły zielony granulat taki po Bożemu mu nie smakował. Natomiast teraz ze Smokiem to czuje że Beaphar będzie robił furorę!
A Wildlife nigdy nie probowalam, nawet dzis patrzyłam w KAKADU, to nie widziałam tej firmy (chyba że źle patrzyłam:)).

Offline Tamcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 484
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1165 dnia: Listopad 30, 2009, 19:23:47 pm »
Cytat: "Griffe"
A Wildlife nigdy nie probowalam, nawet dzis patrzyłam w KAKADU, to nie widziałam tej firmy (chyba że źle patrzyłam:)).

Koki za nim przepada,a teraz on przepadł ze sklepów  ;(  Co ja teraz dam Koki  :buu  CP nie chce,CC i Beaphar jednak dość drogie są(przy dwójce dzieci muszę już patrzeć na ceny :( ),Vitakraft odradzacie....comi pozostaje   :(

nati

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1166 dnia: Listopad 30, 2009, 19:49:03 pm »
Chciałabym zapytać o granulat firmy Vitapol-Granulat dla gryzoni. Przyglądałam się dzisiaj w sklepie temu produktowi i zadziwiła mnie jago zawartość:
Białko ogólne - 16%
Tłuszcz surowy - 2,3%
Włókno surowe - 9%
Popiół surowy - 9%
Do tego niby jeszcze jakieś naturalne witaminy.
Zastanawiam się czy z tym wszystkim "przedobrzyli", czy tak na dobrą sprawę te składniki nie są nieodpowiednie dla zwierząt.

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1167 dnia: Listopad 30, 2009, 19:59:33 pm »
Tamcia,a zaglądałaś do internetowego Paszczaka.Powinni mieć(tylko  czasem w dziale gryzonie).
A co go Vitapolu,to mocno przedobrzyli.Mało włókna w stosunku do białka(powinno być>=)

Offline Tamcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 484
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1168 dnia: Listopad 30, 2009, 20:00:22 pm »
Vitapol nie jest polecany...Często w nim były jakieś mole jak kupowałam kiedy zabrakło dobrego jedzonka.Koki bardzo smakował,ale tyła straszliwie po nim...

Sam

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1169 dnia: Listopad 30, 2009, 20:07:23 pm »
Cytat: "nati"
Chciałabym zapytać o granulat firmy Vitapol-Granulat dla gryzoni. Przyglądałam się dzisiaj w sklepie temu produktowi i zadziwiła mnie jago zawartość:
Białko ogólne - 16%
Tłuszcz surowy - 2,3%
Włókno surowe - 9%
Popiół surowy - 9%
Do tego niby jeszcze jakieś naturalne witaminy.
Zastanawiam się czy z tym wszystkim "przedobrzyli", czy tak na dobrą sprawę te składniki nie są nieodpowiednie dla zwierząt.


Zgadzam się, że te składniki są niepotrzebne.
A co one oznaczają w zawatosci swej...?
Producenci rzadko wpisuja uczciwie w składzie mieszanek: odpady, co znaczy odpady z rzeźnych firm (za które te firmy musiałyby płacic gigantyczne kwoty za utylizacje)...
Osobiście nie wierze żadnym producentom, i oni zawsze będa przekładac swój zysk nad zdrowiem, zwłaszcza zwierzat...   i nie ma to jak naturalne produkty.
Wszystkie granulaty są produktami sztucznymi, nigdy nie wiemy co w nich naprawde jest!
Dotyczy to wszystkich zwierzat, nie tylko królików...
W takich sproszkowanych świnstwach mozna wszystko dać, i weterynarz (wcale nie musi byc od królikow, bo nie ma przepisow zmuszajacych) zatwierdzi pozytwnie taki granulat dostając zapłate.

Sposob traktowania zwierzat jest paskudny, widac to nawet jak traktuje sie krowy na mięso hodowane: w karmie dostaja mączke białkowa, czyli zmielone odpady poprodukcyjne jak koscie, kopyta itd. i co? Krowy zaczeły byc "wściekłe"...
Nie dziwmy sie, ze nasze króliki tez nagle moga byc podejrzane w zachowaniu dostajac karme z dodatkami zwierzecych odpadów...

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1170 dnia: Listopad 30, 2009, 20:15:14 pm »
Tamcia, animalia ma Wildlife dostępnego cały czas :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Nataszkaa6

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1171 dnia: Listopad 30, 2009, 20:27:28 pm »
Jeśli chodzi o młodego królika np. 2-3 miesięcznego czym najlepiej karmić?

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1172 dnia: Listopad 30, 2009, 21:26:53 pm »
jeśli chodzi o granulat to tym co dorosłego :)

Bella

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1173 dnia: Listopad 30, 2009, 21:56:27 pm »
Nataszko6, młodemu królikowi dawaj :
- siano,
- granulat ( tych lepszych istnieją rodzaje przeznaczone specjalnie dla młodych
  ucholków),
- jedno warzywko (w bardzo małych ilościach).

Nataszkaa6

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1174 dnia: Listopad 30, 2009, 22:36:24 pm »
A jaki jest najlepszy skład pokarmu dla królika?

nati

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1175 dnia: Grudzień 01, 2009, 11:17:11 am »
Nataszkaa6, masz to na 1 stronie tego tematu:

Cytuj
Optymalny skład (wg tego co gdzieś kiedyś znalazłem bodajrze na Uszatej -zależnie od źródeł parametry trochę się różnią):
- włókno (błonnik): 20-25%
- białko: 13-15%
- tłuszcze: < 2%
- wapń: <1%


:)

Nataszkaa6

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1176 dnia: Grudzień 01, 2009, 11:24:14 am »
Dziękuję  :*

mewful

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1177 dnia: Grudzień 02, 2009, 23:29:39 pm »
Witam :)

Potrzebuję rady ze strony bardziej doświadczonych miłośników ucholi.
Mój Panduczek do tej pory (czyt. do ostatniej dostępnej paczki) zajadał Supa Rabbit Excela. Jako, że niedługo i ostatnia paczka Excela zostanie przejedzona, stoję przed poważnym dylematem: jaki teraz granulat byłby najlepszy dla mojego uchatka. Przeczytałam cały temat, ale wciąż nie bardzo wiem, co byłoby dla Panduczka najlepsze.
Z jednej strony dużo dobrego piszecie o Cuni, ale porównując optymalny skład granulatu i na podane przez producenta Cuni dane, mam spore wątpliwości. Podobnie sprawa stoi z Wildlifem. Pomóżcie! (Bo może zwyczajnie za bardzo się martwię ;) i powinnam lecieć po Cuni/Wildlife'a/inszy granulat, bo nic lepszego na polskim rynku nie znajdę).

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1178 dnia: Grudzień 02, 2009, 23:36:34 pm »
mewful, a jaki sklad ma Supa Rabbit Excel? porownywalny z Cuni? nie wiem czy nie bedziesz miala problemu z kupnem Wildlife'a...

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1179 dnia: Grudzień 02, 2009, 23:42:32 pm »
a Cliffi? jeżeli cena Ci odpowiada, to ja bym ten polecała
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey