Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1044411 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1080 dnia: Wrzesień 14, 2009, 10:28:29 am »
Cuni Crispy to mieszanka, która zawiera ziarna. Jako karma na co dzień się nie nadaje. A jesli chcesz cos na przysmak, to lepiej Krok Crispy.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

TUSIA555555

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1081 dnia: Wrzesień 14, 2009, 12:56:08 pm »
Cytuj
dobrze? ja preferuję zoologiczne, w których nie sprzedają zwierząt i w takich staram się robić zakupy.



A to dlaczego Jadwinia??

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1082 dnia: Wrzesień 14, 2009, 13:54:27 pm »
Zwierzęta powinno się kupować w hodowlach, od hodowców.
Kupowanie w sklepach zoologicznych to popieranie kupowania na giełdach (bo sklepy zoologiczne najczęściej tam się zaopatrują w "towar"), pseudohodowli i rozmnażania wsobnego, trzymania w skandalicznych warunkach, niehumanitarnego transportu i kompletnej znieczulicy, jeśli chodzi o dalszy los sprzedawanych zwierząt. A dodatkowo jeszcze popieranie (albo w najlepszym wypadku ignorowanie) głupoty ogromnej rzeszy sprzedawców, braku odrobiny dobrej woli z ich strony i niechęci do poznania elementarnej wiedzy na temat sprzedawanych gatunków zwierząt.

Niewiele osób wie, że np. sprzedawanie psów i kotów w sklepach zoologicznych jest sprzeczne z - odpowiednio - Regulaminem hodowli psów rasowych Polskiego Związku Kynologicznego, Regulaminem Polskiego Związku Felinologicznego oraz Międzynarodowej Federacji Felinologicznej.

Królików te regulaminy nie obejmują, rzecz jasna, a jego postanowienia są łamane nawet w stosunku do psów i kotów, więc tym bardziej więc powinno się ludzi uświadamiać, że jakiekolwiek zwierzę w sklepie zoologicznym to porażka i nieszczęście.

Mimo tego, że serce mi się ściska, jak widzę czasami te sieroty pozamykane w ciasnocie i smrodzie, w oślepiającym świetle przez cały dzień, narażone na niemal całodobowe cmokanie,ćwierkanie, stukanie w szybkę, wsadzanie paluchów przez kratki, przeciągi, choroby i ciągły stres - to nie kupuję zwierząt w takich miejscach.
One tam będą dopóty, dopóki będziemy je kupowali :(
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1083 dnia: Wrzesień 14, 2009, 14:55:19 pm »
Cytat: "nuka"
rokiowca,  jak już Afra będzie wcinać CP to podziel się wrażeniami, jak małej smakuje. Moje jeszcze nie jadły tego granulatu, zrobiliśmy zapasik CD, ale już się kończy

Napewno bd jej smakowalo ona wszystko je moje paznokcie wlosy mi obgryza chyba raz cme nawet zjadla :| wsyztsko co stanie jej na drodze a jak moglabys Afrus karmis tylko warzywkami i trawka? boje sie ze jak przeniose Afrus na inna diete naturalna  to bd dawala jej tego za duzo i sumo z niej urosnei a nie krolik albo za malo i bedzie anorektyczka i najlepiej jakby ktos mi mogl napisac ile cm np marchewki jej podawac dziennie bo ja w patrzeniu na cos i przeliczaniu to na kg czy g to cienka jestem a wagi w domu nie mam
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


nuka

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1084 dnia: Wrzesień 14, 2009, 15:21:44 pm »
rokiowca, uśmiałam się, poszczególne marchewki mają różne średnice, i dodatkowo średnica po długości każdego warzywka jest inna, im większa średnica tym mniej po długości trzeba odciąć :)
Moje uszy dostają po 3-6 cm marchewki co drugi dzień (2-3 od grubszego końca, 5-6 od cieńszego)

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1085 dnia: Wrzesień 14, 2009, 15:23:47 pm »
Cytat: "TUSIA555555"

A to dlaczego Jadwinia??


dziękuję Bośniaczku , że tak wyczerpująco wyjaśniłaś Tusi o co mi chodziło - lepiej bym tego nie ujęła :przytul

Cytat: "rokiowca"
boje sie ze jak przeniose Afrus na inna diete naturalna to bd dawala jej tego za duzo i sumo z niej urosnei a nie krolik albo za malo i bedzie anorektyczka i najlepiej jakby ktos mi mogl napisac ile cm np marchewki jej podawac dziennie


Kochana, nie urośnie Ci sumo, bo od trawy,mlecza i innej zieleniny królik nie utyje. Od siana również. Jeżeli warzywa korzeniowe i owoce będzie odstawał w małych ilościach, to nic mu nie będzie. Co do ilości, to można dać np trochę więcej i obserwować, czy królik wszystko zjada, czy zostawia. Ja nie wiedziałam, jaka jest optymalna ilość zieleniny dla moich dwóch pomponów, dawałam więcej i sprzątałam resztki, aż mniej więcej byłam w stanie ocenić jaka ilość jest zjadana. A jak np pada i nie ma możliwości nazbierania zielska, to moje dopychają się siankiem i suszkami.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1086 dnia: Wrzesień 14, 2009, 17:58:50 pm »
Cytat: "nuka"
rokiowca, uśmiałam się, poszczególne marchewki mają różne średnice, i dodatkowo średnica po długości każdego warzywka jest inna, im większa średnica tym mniej po długości trzeba odciąć :)
Moje uszy dostają po 3-6 cm marchewki co drugi dzień (2-3 od grubszego końca, 5-6 od cieńszego)

no ale przypuscmy ze wszystkie marchewki sa gdzies takie»focie i takimi mierzymy :DD

a co do krolikow z zoologow to chcialam wlasnie zalatwic sobie za darmo albo hodowlanego albo jakiegos od kogos :D no ale kolezanka mojego bracika musiala sie krolika pozbyc i dostalam Afrusie (Łatke) w zoologicznym nie dosc ze drogo to te zwierzeta karmione sa smieciami nei wiadomo czy sa za male (ja sie tam nie znam)
od dzisiaj robie Afrusi diete cud warzywa owoce zioło
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


nuka

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1087 dnia: Wrzesień 14, 2009, 23:12:18 pm »
Takie marchewki podziel na cztery, natkę możesz podawać w dużych ilościach. Wytarmoś Afrę (Aferkę?)

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1088 dnia: Wrzesień 15, 2009, 07:25:05 am »
Cytat: "nuka"
Wytarmoś Afrę (Aferkę?)

Afrusie  :diabelek
Podpinam się pod "wytarmość" tą pięknąść ;d.

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1089 dnia: Wrzesień 18, 2009, 13:05:11 pm »
Afrus jest na diecie bezranulatowej zazwyczaj dostaje merchew kalafior koperek i pietruche no i przedwczoraj dostala obierki z selerka i oczywiscie sianki narazi nei widze zeby schudla czy zeby mogla brac udzialy w kroliczych walkach sumo
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1090 dnia: Wrzesień 18, 2009, 20:28:47 pm »
Rokiowca, a zieleniny? :zonka:
piszesz o warzywach korzeniowych,a te podajemy w małych ilościach, podstawa to zielenina i siano.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1091 dnia: Październik 02, 2009, 16:54:51 pm »
Cytat: "Jadwinia"
Rokiowca, a zieleniny? :zonka:
piszesz o warzywach korzeniowych,a te podajemy w małych ilościach, podstawa to zielenina i siano.

Afrus byla okolo  miesiaca na diecie bez granulatowej dostawala salate jakies natki pietruchy to co sie daje do kiszonych ogorkow nie pamietam jak sie to zielsko nazywalo
teraz kupilam z vitakrafta granulat takei kulki (wielkie te kule takie jak guzik na klawiaturze) dla krolikow doroslych jest ten obrazek ze nie smierdzi z klatki i takie 2 kroliczki na opakowaniu dobre to czy nie dobre? bo w jakims tam granulacie robaki sa w tym nic nie widzialam
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Opethana

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1092 dnia: Październik 21, 2009, 13:20:23 pm »
Tylko nie krzyczcie, z ciekawości pytam ;)

Będąc wczoraj w zoologicznym porównałam sobie składy tego nowego granulatu VL i granulatu Vitapolu z lucerny (co to na nim pisze, że jest uzupełniający w diecie). I co się okazało? Wg tej rozpiski ten skład jest bardzo podobny. Co Wy na to?

Viss

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1093 dnia: Październik 21, 2009, 14:06:26 pm »
Opethana, jest jeszcze kwestia jakości. :) Ja mam 8 szczurów i u nas na forum tez nikt nie poleca vitapolu itp, bo to są najgorsze śmieci niestety. O robalach juz nie wspomnę. :)

Andzia;)

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1094 dnia: Październik 22, 2009, 15:29:41 pm »
ja jak dlugo mam kroliki podaje vitapol (karma) ale mysle kupic granulat zeby im uzupelnic i urozmaicic jadlospis moje uszy bardzo to lubia Klopsik jadl na poczatku granulat z animalsa ale potem juz go nie bylo  wiec zasmakowal w karmie Chrumis i jak dalam mu cos innego to mogl tego przez tydzien nie tknac

Viss

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1095 dnia: Październik 22, 2009, 20:00:05 pm »
Andzia;), zwierzętom się podaje to co jest dla nich zdrowe, a nie to co lubią, bo prawidłowe odżywianie jest odpowiedzialnością właściciela.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1096 dnia: Październik 22, 2009, 20:56:44 pm »
To tak samo co rodzic z małym dzieckiem łakomczuszkiem. Dziecko chce iść co dziennie na cheesburgera i co ? Odpowiedzialny rodzic nie weźmie codziennie,chociaż dziecko lubi. Staramy się wytłumaczyć albo co niektórzy zakazać jak dziecko jest uparte. Z zwierzętami tak samo a nawet lepiej,bo nie marudzą i zjedzą to, co im dasz, a właściciel chyba ma satysfakcję,że karmi dobrze.
SylwiaG

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1097 dnia: Październik 23, 2009, 14:14:47 pm »
Opethana takie pytanie, o który granulat VL Ci chodzi? No i co mają podobne, skład, czy analizę procentową? Bo piszesz o składzie a ja nie znam granulatu z VL, którego głównym składnikiem jest lucerna. O analizie procentowej się nie wypowiem, bo nie znalazłam takich danych o granulacie z Vitapolu.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1098 dnia: Październik 23, 2009, 16:01:30 pm »
Cytat: "Opethana"
Tylko nie krzyczcie, z ciekawości pytam ;)

Będąc wczoraj w zoologicznym porównałam sobie składy tego nowego granulatu VL i granulatu Vitapolu z lucerny (co to na nim pisze, że jest uzupełniający w diecie). I co się okazało? Wg tej rozpiski ten skład jest bardzo podobny. Co Wy na to?


mówisz, że Cuni Pro VL i granulat z lucerny Vitapolu mają ten sam skład?
z tego co pamiętam w tym drugim jest ponad 90% lucerny (wtedy gdy to sprawdzałam, Vitapol produkował 2 rodzaje granulatu z lucerną, w jednym było więcej, a w drugim mniej)
w Cuni Pro jest kilka różnych składników, ale nie pamiętam, żeby była tam lucerna.

może chodziło Ci o proporcje? (włókno/tłuszcz/białko itd)

Lucerny nie można podawać często, ma bardzo dużo wapnia. Można stosować jako przysmak.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Opethana

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1099 dnia: Październik 23, 2009, 17:17:38 pm »
Cytat: "jpuasz"
Opethana takie pytanie, o który granulat VL Ci chodzi? No i co mają podobne, skład, czy analizę procentową? Bo piszesz o składzie a ja nie znam granulatu z VL, którego głównym składnikiem jest lucerna. O analizie procentowej się nie wypowiem, bo nie znalazłam takich danych o granulacie z Vitapolu.


Chodziło mi bodajże o Cuni Pro, ten najnowszy granulat VL (gdzie są takie podwójne pałeczki). Faktycznie, sprawdzałam skład procentowy, który to jest bardzo podobny w przypadku obu porównywanych przeze mnie granulatów. Mam rozumieć, że lucerna jest "be"? Dlaczego?

[ Dodano: Pią Paź 23, 2009 5:21 pm ]
Ok, już rozumiem. Dzięki Jadwinia za wyjaśnienie :)