Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1044417 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1060 dnia: Wrzesień 08, 2009, 20:53:36 pm »
Nie widzialam tego ze dzownilas do VL bo posty edytowalas i nie pojawily sie jako nowe.

to dlaczego mi w zoologicznym powiedzieli ze wycofuja z rynku szwedzkiego cuni complette? chyba musze do zoologika w wiekszym miescie zadzownic

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1061 dnia: Wrzesień 08, 2009, 22:45:21 pm »
Aaaa bo to z rynku szwedzkiego... No nie wiem jak jest tam, bo faktycznie pytałam jak to jest w Polsce :]



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1062 dnia: Wrzesień 09, 2009, 12:12:01 pm »
mi powiedzial facet ze na calym swiecie wycofuja.. zadzownie do wiekszego miasta do zoologa sie spytac

megana88

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1063 dnia: Wrzesień 09, 2009, 12:31:11 pm »
Kupiłam z ciekawości Cuni Pro (przedtem miałam CC) i niestety żaden z moich królików tego nie jada. Już tydzień próbujemy i ląduje w śmieciach. Dla mnie on ma dzwiny, intensywny zapach, a królinki z determinacją go unikają, nie wiem dlaczego...

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1064 dnia: Wrzesień 10, 2009, 11:35:05 am »
Podobno na Animalii w magazynie pozostały jakieś resztki CD 5kg,spróbuję je zamówić,bo czy będą jadły CP-nie wiadomo,a nie chcę sama zamienić się w konsumenta 5kg worka CP (chyba ,że mi się trochę uszy wyciągną).

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1065 dnia: Wrzesień 12, 2009, 13:35:03 pm »
Od tygodnia poluje na granulat w zoologicznych w K-ce i Mikołowie i sa tylko jakies smiecia nie ma normalnego zielonego granulatu tylko na wage  bylam ostatnio w zoologicznym to kupilam jakies smieci bo juz nic nie mialam dla Afrus dzisiaj bylam w innym zoologicznym to byly jakies smieci takie jka kupilam i drogie strasznie 12zl za kg :|
poda mi ktos link gdzie jest jakis dobry granulat bo ogladalam w internecie i tam nie widze co to jest czy jakies smieci czy granulat stwierdzilam ze lepiej przez neta kupic bo kupie cos odbrego a nie jakies smieci
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1066 dnia: Wrzesień 12, 2009, 16:54:06 pm »
Cytat: "rokiowca"
bylam ostatnio w zoologicznym to kupilam jakies smieci bo juz nic nie mialam dla Afrus


nie kumam po co to kupujesz - skoro to "śmieci" to ja bym króla tylko na sianie i zieleninie trzymała gdybym nie umiała kupić dobrego granulatu. Z głodu nie umrze a i "śmieciami" nie był by zapychany. Skoro Twój uszak nie wyżyje bez granulatu to zamawiaj szybko w cunilandzie, animalii, paszczaku... Im szybciej złożysz zamówienie tym szybciej dostaniesz paczuche

Cytat: "rokiowca"
dzisiaj bylam w innym zoologicznym to byly jakies smieci takie jka kupilam i drogie strasznie 12zl za kg :|


12 zł/kg za "śmieci"?? :wow  może to był całkiem dobry granulat :) sprawdzałaś skład??

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1067 dnia: Wrzesień 12, 2009, 17:20:33 pm »
Rokiowca ja mam wrażenie, że Ty po prostu nie chcesz karmić Afrusi dobrym granulatem. Skoro 12 zł/kg to dla Ciebie "strasznie drogo".



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1068 dnia: Wrzesień 12, 2009, 22:36:08 pm »
Cytat: "jpuasz"
Rokiowca ja mam wrażenie, że Ty po prostu nie chcesz karmić Afrusi dobrym granulatem. Skoro 12 zł/kg to dla Ciebie "strasznie drogo".

najpierw mi wszyscy gadaja ze mam dawac krolikowi granulat potem ty mi gadasz ze mam dawac krolikowi te smieci za 12 zl tam bylo wszystko podnieciony slonecznik jakies chrupki dla krolikow popcorn jakies trawy sie dziwie ze tam jakiejs sroby nie znalazlam

to wyglada tak ja by to predzej psu dalam albo kotu a nie krolikowi to wyglada jak sucha karma dla psa
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1069 dnia: Wrzesień 12, 2009, 23:08:39 pm »
Cytat: "rokiowca"
najpierw mi wszyscy gadaja ze mam dawac krolikowi granulat potem ty mi gadasz ze mam dawac krolikowi te smieci za 12 zl

Gdzie ja coś takiego napisałam? :wow  Chodziło mi o to, że 12zl/za kilogram, to nie jest dużo jak na dobry granulat. I skoro nie chcesz wydać 12zł/kg na karmę (wiem że mieszanka, ale nie ważne jaka), bo to dla Ciebie "strasznie drogo" to wątpię, żebyś chciała kupować Afrusi np. CC za 20zł/kg... Dodam tyle. Jesli naprawdę chcesz przestawić Afrę na CC lub CP, to daj znać. Jak mi podasz adres, to Ci wyślę pocztą po garści jednego i drugiego i będziesz mogła sprawdzić co Twója królinka będzie wolała. Ale jeśli nie masz zamiaru wydawać prawie 11zł/kg za CP lub prawie 20 zł/kg za CC to po porstu napisz, bo szkoda moich pieniędzy na znaczek.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1070 dnia: Wrzesień 12, 2009, 23:11:30 pm »
rokiowca, w katowickim SCC bez trudu znajdziesz na półkach Cuni Complete, Cuni Pro, Cliffi, niestety za wyższą cenę, ale przynajmniej nie są to jak mawiasz śmiecie i nawet warto wydać więcej niż 12 zł. Jeszcze w Mikołowie jest Auchan i z tego co pamiętam jest tam też sklep zoologiczny, nie wiem jakie tam są towary, bo dawno nie byłam, ale myślę, że tam znajdziesz lepsze jakościowo granulaty dla króliczków.

Skoro 12 zł za kilo dla ciebie to kosmiczna cena to można zrobić inaczej. Są tu króliki, które żywią się tylko tym, co jest w naturze, czyli warzywa, zielenina, zioła, suszki, siana itd. Granulatów nie znają. Jeśli masz ogródek, działkę i masz stały dostęp do zieleniny czy warzyw to granulat w tym przypadku jest w diecie zbędny.

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1071 dnia: Wrzesień 13, 2009, 00:40:51 am »
Cytat: "Kitty27"
rokiowca, w katowickim SCC bez trudu znajdziesz na półkach Cuni Complete, Cuni Pro, Cliffi, niestety za wyższą cenę, ale przynajmniej nie są to jak mawiasz śmiecie i nawet warto wydać więcej niż 12 zł. Jeszcze w Mikołowie jest Auchan i z tego co pamiętam jest tam też sklep zoologiczny, nie wiem jakie tam są towary, bo dawno nie byłam, ale myślę, że tam znajdziesz lepsze jakościowo granulaty dla króliczków.

Skoro 12 zł za kilo dla ciebie to kosmiczna cena to można zrobić inaczej. Są tu króliki, które żywią się tylko tym, co jest w naturze, czyli warzywa, zielenina, zioła, suszki, siana itd. Granulatów nie znają. Jeśli masz ogródek, działkę i masz stały dostęp do zieleniny czy warzyw to granulat w tym przypadku jest w diecie zbędny.

w Auchanie dopiero bd zoologiczny  a w srodku auchana sa jakies smieci typu kolby ja chce kupic przez neta podajcie mi konkretne stronki takie jakiepolecacie granulaty bo ogladalam i na tych obrazkach nie widac czy to sa smiecie takie jak kupilam czy co i ile tak okolo przesylka kosztuje dla mnie 12 zl nie jest duzo no ale takie smieci i 12 zl
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1072 dnia: Wrzesień 13, 2009, 06:30:44 am »
rokiowca my kupujemy na www.animalia.pl możesz tam kupić Cuni Complete (45,50/2,5kg), Cuni Pro (10,65/kg), Cliffi Pippo Physiologic pokarm fizjologiczny (15zł/700g), Supreme Petfoods Science Selective (10,95/350g; 57,50/3kg; 33,95/1,5kg) i Wildlife Premium Rodent Food (13,50/2kg). Koszt kuriera 10 zł (bardziej się opłaca niż pocztą) przy przedpłacie na konto i 15 zł za pobranie (płacisz przy odbiorze).



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

nuka

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1073 dnia: Wrzesień 13, 2009, 08:55:06 am »
Ja po przeczytaniu tej dyskusji odniosłam wrażenie, że rokowica wyda więcej niż 20 zł na dobry granulat , bo jej zależy na żywieniu uszaka, a zżyma się na cenę dostępnej mieszanki za 12 zł. Rzeczywiście, mieszanki bywają dużo tańsze niż ta.

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1074 dnia: Wrzesień 13, 2009, 09:35:45 am »
w tym zoologicznym gdzie sa te smieci to jest strasznie drogo kiedys moj ojciec poszedl sie spytac po ile sa kroliczki babka powiedziala ze 80 zl w normalnych zoologicznych sa za 40zl ceny z kosmosu ale i tak Afrus mam za darmo :D
chyba kupie ten granulat http://animalia.pl/produkt,15864,Versele_Laga_Cuni_Pro.html
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


nuka

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1075 dnia: Wrzesień 13, 2009, 09:45:00 am »
rokiowca,  jak już Afra będzie wcinać CP to podziel się wrażeniami, jak małej smakuje. Moje jeszcze nie jadły tego granulatu, zrobiliśmy zapasik CD, ale już się kończy

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1076 dnia: Wrzesień 13, 2009, 10:59:16 am »
W piątek przyszła paczka z Animalii - kolejne 2,5 kg CC :)
Chciałam kupić w sklepie małą paczkę CP, ale w ogóle nie było. Z kolei w Internecie nie opłaca mi się półkilówki zamawiać...

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Tusiak

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1077 dnia: Wrzesień 13, 2009, 11:23:20 am »
Rokiowca u mnie króliki kosztują od 60 zł wzwyż (a przynajmniej tyle kosztowały pół roku temu, więc teraz pewnie więcej) to macie wyjątkowo tanio.
Nie mogę się nadziwić że w całym Szczecinie nigdzie nie mają nic poza karmami vitapolu (ewentualnie jeszcze jakiejś podobnej firmy z tej samej półki jakości), a w moim ulubionym zoologicznym ostatnio się przebranżowali na sklep typowo dla psów i kotów (znikły karmy dla innych zwierząt, większość akcesoriów też, dobrze że zwierzęta mają jakieś). Fajnie macie, że gdzieś w ogóle możecie dostać co innego poza tym ... "czymś" :P
Ostatnio zamówiłam CD (5kg) i też czekam na paczkę. Ostatnie 2,5 kg CC starczyło na ok 2 miesiące, ciekawe na ile diabełuszowi starczy 5kg? ;)

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1078 dnia: Wrzesień 13, 2009, 15:11:33 pm »
Cytat: "Tusiak"
dobrze że zwierzęta mają jakieś


dobrze? ja preferuję zoologiczne, w których nie sprzedają zwierząt i w takich staram się robić zakupy.

a może, mimo "przebranżowania" , byliby skłonni zamówić Ci coś dla królika? zapytać nie zaszkodzi :>
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Tusiak

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1079 dnia: Wrzesień 14, 2009, 09:57:15 am »
Tak, DOBRZE że mają zwierzęta w tym zoologiku, ponieważ trzymają je tam w dobrych warunkach (w przeciwieństwie do wielu innych sklepów tego rodzaju) więc jak wchodzę tam między półki to przynajmniej wiem co zobaczę a czego nie :> .
Zamawiać tam? Nie, to nie jest dobry pomysł - sklep jest w samym centrum miasta i ceny mają z księżyca, a sprowadzają tylko większe ilości (i i tak wychodzi przy tym drożej niż np z animalii).

Właśnie, ktoś z was daje swoim uszom Cuni Crispy? Jedzą to? Bo widzę że jednak się nie załapałam na 5kg karmę, szkoda...