Autor Wątek: Sprzedam Casitę 120 w świetnym stanie (wym. 119x58x61)!  (Przeczytany 4159 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Devona

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
Sprzedam Casitę 120 w świetnym stanie (wym. 119x58x61)!
« dnia: Październik 09, 2010, 18:14:17 pm »
Mam do sprzedania bardzo dużą klatkę firmy Ferplast - Casitę 120. Wymiary wg danych producenta to (w cm): 119x58x61, odstęp między prętami to ok. 2.2 cm.

Klatka jest w stanie prawie idealnym, wszystkie uszkodzenia są pokazane na zdjęciach (nadjedzony domek i malutkie nadgryzienia na innych plastikowych elementach, jeden z bocznych uchwytów ma ułamany zaczep, mimo tego trzyma się, ale i tak dołożę do klatki dodatkowy zapasowy, nieużywany uchwyt), na pręcikach są naprawdę nieliczne ślady ząbków. Kuweta wyglądaj jak nowa, nawet nie widać śladów użytkowania. Klatka ma przesuwane drzwiczki z przodu i otwierany dach, podzielony na dwie części. Sprzedaję ją bez miseczki i poidła, za to paśnik jest nieużywany. Pręty klatki są czarne (z boku) i pomarańczowe (na górze), natomiast kuweta i inne plastikowe elementy mają kolor miętowej zieleni.

Cena klatki - 200 zł plus 25 zł przesyłka (nadam klatkę paczką ekonomiczną, koszt pakowania i ewentualną nadwyżkę ponad 25 zł biorę na siebie). Możliwy oczywiście odbiór osobisty i/lub obejrzenie klatki na żywo w Zielonej Górze.




Proszę o kontakt na pw!

nuka

  • Gość
Odp: Sprzedam Casitę 120 w świetnym stanie (wym. 119x58x61)!
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 10, 2010, 12:56:58 pm »
Cena zbyt wygórowana, na allegro klatke 120 cm można kupić za 115 zl, a skoro tak wielka klatka to lepsza zagroda za 100 zł + wysyłka

Offline Devona

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Sprzedam Casitę 120 w świetnym stanie (wym. 119x58x61)!
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 10, 2010, 13:15:23 pm »
Cena nowej klatki to ok. 300 zł zarówno w internetowych sklepach zoologicznych, jak i na allegro, tyle też mnie kosztowała, więc odsprzedaję ją za 2/3 ceny, ponieważ była używana krótko i nie jest zniszczona (najważniejsza część, czyli kuweta, jest w stanie idealnym). Być może można kupić klatkę o najdłuższym wymiarze 120 cm za 115 zł na allegro, ja jednak widzę zasadniczą różnicę w jakości takiej klatki a tych produkowanych Ferplast (Casita 120 jest właśnie tej firmy). Nie uważam więc, że cena jest wygórowana.

nuka

  • Gość
Odp: Sprzedam Casitę 120 w świetnym stanie (wym. 119x58x61)!
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 10, 2010, 13:21:32 pm »
Klatka jak klatka, za reklame Ferplast trzeba płacic i kolorowe druciki, na które uszak i tak uwagi nie zwraca. Nie zaprzeczę, bardzo dobry produkt, ale cena jest  - nadal tak uważam - wygórowana. Twoja klatka, Twoja oferta, Twoja decyzja.

Offline Devona

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Sprzedam Casitę 120 w świetnym stanie (wym. 119x58x61)!
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 10, 2010, 13:31:23 pm »
Nuka, nikt Ci kupować nie każe, nie rozumiem jednak tej antyreklamy. Różnica w jakości pomiędzy polskim klatkami a większością zagranicznych nie dotyczy kolorowych drucików. To nie jest moja pierwsza ani ostatnia klatka, polskie po kilku lub kilkunastu miesiącach nadają się tylko na śmietnik, natomiast zagraniczne klatki z powodzeniem sprzedaję i kupuję kolejne (nie mam królików, tylko szczury, ich ilość zmienia się u mnie w sposób dynamiczny, zarówno pod względem liczebności osobników, jak i ilości stad, muszę więc dostosowywać klatki do aktualnych potrzeb, co skutkuje duża ich rotacją, więc nie są długo użytkowane, praktycznie zawsze jestem ich pierwszą właścicielką i do tej pory na żadnym forum nikt nie miał zastrzeżeń do moich cen). Ta klatka jest naprawdę łatwa w montażu i utrzymaniu czystości, przede wszystkim ze względu na JAKOŚĆ plastiku (może króli to nie dotyczy, ale niestety szczurze odchody "przeżerają" polskich plastik i po kilku miesiącach nie da się usunąć zapachu, co mi bardzo nie odpowiada) i JAKOŚĆ prętów (niestety, polskie pręciki malowane są tak słabe, że szczury bez problemu je "odrywają", ściskają i rozchylają, pomijam już łatwość odchodzenia farby, natomiast polski ocynk po kilku miesiącach czernieje tak, że klatka zaczyna wydzielać nieprzyjemny zapach).

Mogłabym napisać tutaj cały elaborat na temat stosunku jakości klatek do ich cen. Jeśli ktoś czuje niesyt informacji, dlaczego ta klatka tyle kosztuje i czemu ja wystawiam ją w takiej cenie - chętnie odpowiem na wszystkie pytania.

nuka

  • Gość
Odp: Sprzedam Casitę 120 w świetnym stanie (wym. 119x58x61)!
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 10, 2010, 14:07:18 pm »
Ale spokojnie, jaka antyreklama? Wręcz potwierdzałam ze klatka jest swietnej jakości :)

Jak sama zauważyłaś, inne jest działnie moczu ogonków a inne uszatych - na plastik kuwety klatki - chocby ze wzgęldu na to, że jednak dieta cudaków jest inna.

Sprzedaj tą klatkę nawet za 500 zł, nic do tego nie mam, podpowiadam tylko, że na potrzeby uszatych nowa klatka w tym samym rozmiarze jest dużo tańsza.

Klatki polskie - nie są złe, mam jedną która ma już 7 lat i wygląda idealnie :)


Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Sprzedam Casitę 120 w świetnym stanie (wym. 119x58x61)!
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 10, 2010, 14:08:51 pm »
O klatkach można podyskutować w dziale Porady. Proponuję, żeby od tej pory wypowiadały się w tym wątku tylko osoby zainteresowane sprzedażą/kupnem. Reszta już wyraziła swoje zdanie. ;)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

sonia

  • Gość
Odp: Sprzedam Casitę 120 w świetnym stanie (wym. 119x58x61)!
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 10, 2010, 15:57:12 pm »
Nie gniewajcie sie,ze doloze swoje 3 grosze,ale uwazam ze klatki wszystkie sa jednakowe,nic podobnego ze zagraniczne sa lepsze.

//Prosiłam o coś - 1 słowne ostrzeżenie--Blacky
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2010, 18:28:21 pm wysłana przez Blacky »

Offline Devona

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Sprzedam Casitę 120 w świetnym stanie (wym. 119x58x61)!
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 19, 2010, 21:32:03 pm »
Klatka zarezerwowana, ale proszę jeszcze nie zamykać wątku.

Offline Devona

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Sprzedam Casitę 120 w świetnym stanie (wym. 119x58x61)!
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 26, 2010, 10:52:30 am »
Klatka sprzedana, można zamknąć.